• 12Kvě

  Každoročně přesně v první májový den pořádají členové Aeroklubu Přibyslav Den otevřených dveří letiště Přibyslav. Letošní ročník se nesl v duchu prevence rizikového chování dětí.

   

  Celkový pohled

  Celkový pohled na plochu – zahájení akce

   

  Stánek zdravovědy, opilecké brýle, pět stovek kusů vystřelených diabolek, výtvarná dílna, omalovánky, malování na obličej, legrační klauni, mažoretky, spousta sportovních soutěží, cyklodráha pro děti, jízda na elektrokolech, řádění v pěně, jízda na motorce nebo projížďka historickým autobusem. Letošní ročník Dne otevřených dveří aeroklubu Přibyslav se nesl v duchu prevence rizikového chování dětí, proto nemohli v programu chybět Sbor dobrovolných hasičů Přibyslav, zástupce ČČK, BESIP, nezisková organizaci Kazimírka a mnoho dalších. Snahou všech bylo, aby si děti odnesli nejen sladkůstky, které si mohly vysoutěžit na mnoha sportovních stanovištích, ale zejména základní bezpečnostní návyky.

   

  Zahájení

  Vystoupení mažoretek

  Detail

  Minivýstava US cars, motocyklů H&D a letadel

   

  „Jsem rád za každou akci pro děti. Bezpečnost dětí je na prvním místě.“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočiny Libor Joukl, který akci nejen odstartoval, ale přivezl mnoho propagačních materiálů z projektu Bezpečná Vysočina. Symbolickým dohledem nad akcí byla Armáda České republiky, jejíž dva letouny Jas-39 Gripen z čáslavské základny provedli nad přibyslavským letištěm symbolický průlet. „Přispěním Kraje Vysočina se loni přibyslavské letiště stalo součástí IZS, neboť poskytuje zpevněnou plochu pro sekundární přepravu raněných pomocí vrtulníku a poskytuje bezplatnou službu hasičským sborům pro případný zásah. Pevně věřím, že malých pacientů, kterým by bylo potřeba našeho heliportu bude co nejméně.“ řekl  v úvodu předseda Aeroklubu Přibyslav Zdeněk Špaček.

  Rozhovor

  Náměstek hejtmana ing. L. Joukl (vpravo) a předseda AK ing. Z. Špaček (vlevo)

   

   

  Návštěvníci měli možnost nahlédnout do zákulisí aeroklubu, byla připravena statická ukázka letadel, ukázka letounu An-2 aeroklubu Havlíčkův Brod, simulátor modelového létání, modely letadel, házedla kategorie F3K, akrobatický vrtulník a další soutěžní speciály. V hangáru byla připravena výstava motorového paraglidingu.

  V letadle

  Děti si mohly vyzkoušet jaké to je sedět v éru…

   

  „Ne příliš příznivé počasí nás donutilo velmi operativně měnit program. Bohužel se diváci nedočkali seskoku parašutistů a nebylo možné ani létání na padácích okolo pylonů. Také nás pozlobil historický autobus, u kterého se hned po zahájení akce objevila závada a lidé museli dlouho čekat, než je slíbený autobus dovezl na letiště. Naštěstí jsme ale autobus brzy opravili a návštěvníci se mohli povozit.“ uvedl Špaček a dodal: „Už teď přemýšlíme nad dalším ročníkem. Rozhodně bude stát za to.“

   

   

  Autor článku: Mgr. Z. Špačková

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 12.5.2015 |Komentujte...