• 25Říj

  Žďárští senioři znovu na křídlech

  Díky iniciativě Ing. Vlastimila Forsta, člena Aeroklubu Přibyslav, za finančního přispění z grantu Města Žďáru n. S. jsme v letošním roce navázali na loňský úspěšný „Letecký den pro seniory“.

  11. června 2012  jsme se sešli v naší klubovně, abychom absolvovali teoretickou přípravu ve formě velmi zajímavé a názorné přednášky Ing.Forsta, tentokrát o létání v bezmotorovém letadle. Během léta jsme se pak postupně vystřídali ve větroni Blaník L 13, který na vlečném laně vytáhlo do patřičné výše motorové letadlo. A pak už  náš pilot – Ing. Forst hledal vzdušné proudy, které by nás vynesly ještě výš a my jsme se kochali nádhernými výhledy na krásnou letní Vysočinu, na lesy, pole, městečka, vesnice s kostelíky, na krajinu ozdobenou nesčetnými rybníky. Z ptačí perspektivy jsme pod sebou viděli plastickou mapu oblasti, kterou ze země celkem dobře známe, ale kterou nikdy nevidíme takto vcelku.

  Naše letecké zážitky jsme rozmnožili v neděli 21. října 2012, kdy jsme se sešli v Aeroklubu Přibyslav. Ing. Forst nás opět teoreticky připravil a za pomoci grafického znázornění nás seznámil s průběhem vzletu větroně pomocí navíjeného ocelového lana, kterým se větroň vytáhne do výšky cca 200 m, obletí letiště a přistane.

  Protože počasí nebylo ideální, poseděli jsme ještě u občerstvení, které manželé Forstovi zajistili a pak už jsme se vydali na letiště. Jsme rádi, že jsme poznali i tento způsob startu větroně a prožili jsme velmi zajímavé a poučné odpoledne.

   

  Na závěr naší letecké série ještě jednou moc děkujeme Aeroklubu Přibyslav, Městu Žďár n.S. a zejména Ing. Vlastimilu Forstovi, který se nám obětavě věnoval a umožnil nám poznat zase něco nového.

   

  Míla Benešová, předsedkyně SDČR ve Žďáře n. Sáz.

  Foto Jan Havlíček, člen výboru SDČR ve Žďáře n. Sáz.

   

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 25.10.2012 |Komentujte...