• 11Čvn

  1. Kolo ligy motorového paraglidingu letiště Přibyslav 24. -26. května

   

  Letošní rok je co se týče počasí a zvláště toho letového dosti sporadický a tak se po zrušení 1. kola motorové ligy v Jaroměři, stalo 2. kolo v Přibyslavi právě tím prvním.

  Do poslední chvíle jsme zvažovali zrušení závodů pro prakticky neletové počasí (dle předpovědí), ale víra, sportovní nálada ředitele a hlavně závodníků nás přesvědčila závody neodkládat. To, jak se později ukázalo bylo správné, protože se odlétalo celkem 9. disciplín.

  Pátek odpoledne vyrazil Zdenál vytyčovat znaky na trať pro plánovanou sobotní, ranní navigaci. Kolem šesté hodiny odpolední byly „nabrífovány“ hnedka tři disciplíny, a to hodnocený start, mini- maxi a hodnocené přistání. Během soutěžení dorazil nejvzdálenější účastník Pepa Hubert a po rychlé přípravě stihl odlétat všechny tři kola. Po dolétání a uklizení strojů jsme vyrazily do letištní učebny, kde probíhal briefing na ranní navigaci. Ředitel opět nezklamal a připravil si navigaci „podle šablony“, kterou si opravdu poctivě připravil. Bohužel ráno počasí dovolovalo  maximálně silnou kávu a tak po snídani vyrazila skupinka „očistychtivých“ na výlet do nově zrekonstruovaného aqua parku ve Ždáře nad Sázavou.

  Odpoledne se počasí začalo zlepšovat a dokonce na nás vykukovalo tu a tam sluníčko! Jako první šel podráždit krosnu jediný zahraniční účastník Ivan Pestun a předvedl nám svojí rozlétanost. Po něm se odlepilo od země ještě pár pilotů, ale byli brzy svoláni na zem, neboť se chystala další disciplína. Tou se stala „ekonomika kolem pylonů“. Každý závodník dostal po vytankování 1,5 litrů paliva a za úkol měl obletět co nejvíce okruhů. Zde se ukázalo, že Dan Trochta má stroj perfektně seřízen a dal celých 12 kol. Našlo se zde i několik závodníků, kteří závodili do poslední kapky a také na to doplatily pěší tůrou zpátky do decku (nejdelší pochod byl odměněn trekkingovými holemi).

  Večer jsme stihli ještě odlétat slalom „osmička“ a po té ještě přesnost přistání. Předpovědi na následující den nevěstili nic dobrého a vůbec nikdo nepočítal s létáním. Po setmění vytáhl Mára  svojí koncertní aparaturu a už tak doboru atmosféru doladil svojím vokálním projevem.

  V neděli ráno jsem nevěřil svým očím při pohledu na stromy a pytel, který se ani nehnul. Jak už je vyzkoušeno, nejlepší budíček je zvuk paramotoru a jako obvykle to zabralo. Neplánovaně jsme tedy stihly ještě za krásného a slunného počasí odlétat slalom „osmička“. Po přistání a uklizení strojů se pořádně rozfoukalo, ale to už pořadatelé chystali ceny a výsledky.

  Vypočítání výsledků se malinko protáhlo, a tak vyhlašovaní  začalo až kolem 11. hodiny. Díky našim štědrým sponzorům byli odměněni všichni účastníci závodů věcnými cenami a letos poprvé první 3. závodníci dostali broušené vázy od místního skláře.

  Tímto bych chtěl poděkovat Zdenálovi za bezproblémový průběh závodů, Lázňovi za jejich organizaci, paní Jaki za zajištěné stravování a všem kteří jakýmkoliv způsobem pomohli realizaci závodů.

  Milan.

  Publikoval(a) Pavel Láznička | 11.6.2013 |Komentujte...