• 30Dub

  Ve středu 30. dubna zažily děti ze žďárské Mateřské školy Vláček nevšední den na přibyslavském letišti. Celé dopoledne bylo plné soutěží a her v prostředí areálu Aeroklubu Přibyslav.

  Nevšední čarodějné dopoledne připravili členové Aeroklubu Přibyslav pro malé návštěvníky z Mateřské školy Vláček ze Žďáru nad Sázavou. Návštěvy se účastnilo přes sto dětí a program byl vskutku nesmírně poutavý. Zahájil jej Pavel Láznička, místí paraglidista, který dětem ukázal zajímavé  vystoupení na padáku. Děti oněměly už jen při startování hlasitého zvuku motoru. Následoval rychlý rozběh a vzlet. Zkušený pilot předvedl ukázku různých obratů, které lze s padákem provádět.

  Neméně zajímavá byla ukázka létání s modely pod vedením Tomáše Humpolce, mnohaletého člena a modeláře. Děti shlédly létání s quatrokoptérou, házedlem kategorie F3K, větroněm kategorie F3B, akrobatickým modelem pro halové létání a v neposlední  řadě též ukázku létání s elektrovětroněm.

  Největší pozornosti si u dětí  vysloužila ukázka leteckých dovedností s letounem Zlín 226, kterou předvedl pilot větroňů i motorových letadel Zdeněk Špaček. Celá akce byla pro děti o to  poutavější, že na palubě letadla byla též vrchní učitelka mateřské školy paní Hana Sobotková.

  Celým programem provázel klaun Pepek, který letecká vystoupení doprovázel veselými scénkami.

  Mimo letecké ukázky připravili aeroklubáci mnoho soutěží s leteckou a sportovní tématikou.

  MS_Vlacek_7 MS_Vlacek_6  MS_Vlacek_4 MS_Vlacek_1

   

   

   

   

   

   

  MS_Vlacek_5MS_Vlacek_3

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Text a foto: Zuzana Špačková

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 30.4.2014 |Komentujte...