• 02Kvě

  První máj, lásky čas. Pro přibyslavské aeroklubáky je první máj symbolem Dne otevřených dveří Aeroklubu Přibyslav. Letošní ročník šokoval pestrým programem, modeláři předvedli působivou show na téma „bitva u Verdunu“.

  Pořadatelé návštěvníkům nabídli od třinácté hodiny opravdu pestrý program, který byl koncipován tak, aby si každý mohl najít podle svého zájmu to, co ho nejvíce zajímá. Úvodního slova se zhostil předseda Aeroklubu Přibyslav Zdeněk Špaček, který celou akci zahájil. Jeho součástí bylo představení činnosti aeroklubu i partnerů, kteří se na nedělní akci podíleli.

  Samotný program zahájil výsadek parašutistů z letounu An-2 z Havlíčkova Brodu. Pak následovala dvě vystoupení šlapanovských mažoretek. Za doprovodu emotivní hudby a poutavého slova se odehrál na přibyslavkém nebi letecký souboj skupiny prvoválečných letounů v podání Great war flying circus. Následně se představili žďárští modeláři LMK Zephyr s házedly kategorie F3K, akrobatickými vrtulníky, 3D akrobatickými modely a rychlostními speciály na elektromotor.

  Letiště návštěvníkům nabídlo statické ukázky letadel bezmotorových, motorových, ultralehkých historických replik, a dokonce i vírníků. A samozřejmě nemohla chybět soutěžně nejaktivnější součást Aeroklubu Přibyslav a to motorový paragliding.

  Mimo letecké techniky měli návštěvníci možnost shlédnout minivýstavu amerických aut a motocyklů. V rámci programu dne otevřených dveří se prezentoval Kraj Vysočina, Český Červený kříž, nezisková organizace Kazimírka, Sdružení dobrovolných hasičů Přibyslav, firma Veloservis, firma Paraelement, Autobazar Vysočina, BESIP a společnost ZDAR, která návštěvníky kyvadlově přepravovala v historickém autobuse z náměstí města  Přibyslav na letiště a zpět.

  V průběhu celého odpoledne mohli zájemci navštívit stánek zdravovědy, zkusit chůzi s opileckými brýlemi, nechyběly výtvarné dílny, omalovánky, vystřihovánky, projížďka na elektrokolech, malování na obličej, spousta sportovních soutěží pro děti, jízda na motocyklech nebo řádění v pěně.

  Vrcholným číslem nedělního odpoledne byla dynamická ukázka dvojice letounů JAS-39 Gripen v sevřené formaci z čáslavské letecké základny.

  „I přesto, že bylo velmi hezké počasí, z důvodu silnějšího větru se diváci bohužel nedočkali létání na padácích okolo pylonů.“ uvedl Zdeněk Špaček a dodal: „Velký počet návštěvníků však dokazuje, že lidé mají o tuto akci zaměřenou na děti nemalý zájem.“

   

  Text a foto: Zuzana Špačková, Aeroklub Přibyslav

   

  IMG_1759 (2) IMG_1946 (2)

   


  IMG_1698 (2) IMG_1887 (2)

   

  IMG_1864 (2) IMG_1853 (2)

   

  IMG_1494 (2) IMG_1673 (2)

   

  IMG_1686 (2) IMG_0811 (2)

   

  IMG_0810 (2) IMG_0806 (2)

   

  IMG_0884 (2) IMG_1262 (2)

   

  IMG_0768 (2)

  IMG_1895 (2)

   

   

   

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 2.5.2016 |Komentujte...