• 17Srp

  Od pátku 14. srpna do neděle 16. srpna bylo nad přibyslavským nebem opět pěkně rušno. Málokdo si nevšiml na jasné obloze desítek parašutistů vyskakujících z legendárního dvouplošníku Antonov An-2 s příznačným názvem Andula. Přibyslavský Aeroklub opět hostil Leteckou společnost dobrodruhů.

  Paravýsadky ovšem nezastavily letecký provoz přibyslavských aeroklubáků, takže do vzduchu se vydali také plachtaři i milovníci ultralehkých letadel. Zkrátka provoz nad přibyslavským nebem byl tento víkend velice aktivní.

  Letecká společnost dobrodruhů se zabývá adrenalinovými sporty a to zejména parašutismem. Její dobré jméno se nese napříč celou Českou republikou a klienti přijeli pro zážitek do Přibyslavi ze všech koutů země. Nadšenec do létání tak mohl nad Přibyslaví sledovat skupinu mladých lidí, kteří se rozhodli absolvovat základní parašutistický kurz nebo adrenalinem nabité seskoky tandemistů. Podívané bylo víc než dost.

  Dalším termínem, kdy budou přibyslavští letci hostit společnost dobrodruhů bude od 4.-6. září. Takže pokud jste nadšenci do parašutismu, určitě se přijeďte podívat na přibyslavské letiště a nasát leteckou atmosféru. Seskok na padáku je ale potřeba dopředu rezervovat. Více informací najdete na www.lsd-trip.cz.

  A pokud vás dunivý motor legendárního dvouplošníku ruší, ať už se věnujete zahradničení nebo jen užíváte slunečných dní na zahradě, tímto se vám moc omlouváme a děkujeme za pochopení.

  Text: Zuzana Špačková

  Foto: archiv Letecká společnost dobrodruhů

   

   

   

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 17.8.2020 |Komentujte...