Létáme zejména o víkendech, konkrétní termín a čas letu je závislý na aktuálním počasí, aby byla zachována vysoká bezpečnost letu. Na let můžeme vystavit i dárkový poukaz.

 

 

Letět je možné s letounem Zlín Z-43, který pojme 3 osoby a jednoho pilota, výška letu je cca 300-600 metrů nad zemí, rychlost letu se pohybuje okolo 180km/h, minimální doba letu je 20 minut, maximální doba letu je několik hodin. Termín a trasa letu jsou dle domluvy.

 

Z-43

 

Níže je uveden orientační zákres, kam lze zhruba za daný čas s letounem Z-43 dolétnout. Skutečný „radius“ je závislý na aktuálních meteopodmínkách, počtu kroužení nad zájmovými místy a aktuálním využití vzdušného prostoru např. letectvem AČR. Pilot vám tedy před letem sdělí jaká bude časová náročnost letu na základě vašeho požadavku.

 

 

Letět lze také s dvoumístným UL letounem TL-132 Condor, cestovní rychlost je 120km/h, výška letu je cca 300-600 metrů nad zemí, trasa a délka letu podle domluvy. Během 15 minut letu je možné např. dolétnout nad Žďár nad Sázavou, nad Zelenou horu a třeba přes Pilskou nádrž a Račín zpět na letiště v Přibyslavi.

 

Nebo jde letět i bezmotorově na dvoumístném kluzáku L-13 Blaník, kdy v aerovleku vystoupáte do potřebné výšky a pak se klouzavým letem vrátíte bezpečně zpět na zem. Během klouzavého letu lze ve vhodných termických podmínkách i bez motoru opět získat výšku, takže se může letět třeba i hodinu nebo více, záleží na meteopodmínkách a domluvě s pilotem. Pro tyto lety jsou vhodné spíše odpolední hodiny s dobrým termický počasím (období květen-září).

 

 

O dalších podrobnostech se můžete informovat:

Karel Dvořák: +420 775 866 041 nebo na info(zavináč)lkpi.cz