• 01Led

  Kdo by neznal pranostiku: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“? Určitě bychom měli vynést všechny odpadkové koše, vyprat a vyžehlit prádlo, aby nikde nezůstal nějaký „rest“. Ale pro aeroklubáky je zde ještě jedna, zásadní povinnost, pakliže se má rčení naplnit …..novoroční let…..na čemkoliv a jakkoliv!

   

  Většina normálních lidí kolem jedenácté hodiny prvního dne v roce má ještě půlnoc nebo se probírá z kocoviny. To se ovšem netýká přibyslavských aeroklubáků. Už jen tento fakt může ledasco naznačit. Ten, kdo je prvního ledna v dopoledních hodinách na letišti, buďto neprožíval bujaré oslavy nebo je neprožíval právě proto, že první den v roce slibuje matka příroda naprosto luxusní počasí ku létání.

   

  Jako první byl ve vzduchu Condor a chvíli po něm vzlétl první paraglide. Motory v oblacích urychlily příjezd dalších členů Aeroklubu Přibyslav, kteří zanechali rozjedeného oběda a vyrazili směr letiště, aby vyhověli puzení novoročního letu. To zapříčinilo, že již okolo jedné hodiny byl na letišti čilý provoz.

  Ať už jste dnes dělali cokoliv a cítili jste se u toho šťastni, pak by se Vám štěstí nemělo vyhýbat ani v novém roce. Na letišti se dnes cítil šťastný snad každý a jestliže se pranostika vyplní, čeká nás rok plný krásných vzletů a šťastných přistání.

  Text a foto: Zuzana Špačková

   

   

   

   

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 1.1.2020 |Komentujte...