• 20Čvc

  Jen málokterý Přibyslavák si první a třetí víkend v červenci nevšiml na jasné obloze desítek parašutistů vyskakujících z legendárního dvouplošníku Antonov An-2 s příznačným názvem Andula. To přibyslavský Aeroklub hostil Leteckou společnost dobrodruhů.

  Letecká společnost dobrodruhů se zabývá adrenalinovými sporty a to zejména parašutismem. Její dobré jméno se nese napříč celou Českou republikou a klienti přijeli pro zážitek do Přibyslavi z Ostravy, Ústí i Plzně. Nadšenec do létání tak mohl nad Přibyslaví sledovat skupinu mladých lidí, kteří se rozhodli absolvovat parašutistický víkendový kurz nebo seskoky tandemistů.

  Parašutistický provoz ovšem nezastavil letecký provoz přibyslavských aeroklubáků, ačkoli počasí zejména třetí červencový víkend moc nakloněno létání nebylo.

  Dalším termínem, kdy budou přibyslavští letci hostit společnost dobrodruhů bude od 14.-16.srpna. Takže pokud jste nadšenci do parašutismu, určitě se přijeďte podívat na přibyslavské letiště a nasát leteckou atmosféru. Seskok na padáku je ale potřeba dopředu rezervovat. Více informací najdete na www.lsd-trip.cz.

   

  A pokud vás dunivý motor legendárního dvouplošníku ruší, ať už se věnujete zahradničení nebo jen užíváte slunečných dní na zahradě, tímto se vám moc omlouváme a děkujeme za pochopení.

  Text: Zuzana Špačková

  Foto: archiv LSD a Martin Neuvirt

   

   

   

   

  Publikoval(a) Zdeněk Špaček | 20.7.2020 |Komentujte...